У Вас в браузере отключен JavaScript. Пожалуйста включите JavaScript для комфортного просмотра сайтов.

Архив газет
О нас

22.05.2018 «ФК Гомель» прайграў «ФК Нёман» з лікам 0-2

«ФК Гомель» прайграў «ФК Нёман» з лікам 0-2

22 мая на стадыёне «Цэнтральны» адбыўся матч 8 тура чэмпіянату краіны сярод каманд вышэйшай лігай паміж «Фк Гомель» і «ФК Нёман».

Першы гол у вароты гаспадароў забіў Эрвейн Мукам на 89 хвіліне гульні. Другі гол не прымусіў сябе доўга чакаць, і ўсяго праз 2 хвіліны ў выхадзе адзін на адзін з галкиперам перамогу атрымаў нападаючы Мікалай Януш і дакладным ударам адправіў мяч у вароты Алега Кавалёва. Перавагу на табло Гомельскай дружыне так і не ўдалося адстаяць. Матч скончыўся з лікам 2-0 на карысць футбалістаў з Гродна.

Галоўны трэнер «Гомеля» падзяліўся сваімі ўражаннямі пасля матчу з «Нёманам» :

― Не магу сказаць, што мы заслужылі сёння паражэнне. Атрымалася глейкая гульня, было шмат барацьбы, адзінаборстваў. Ніхто не хацеў саступаць. У нас былі добрыя моманты, каб забіць, але, на жаль, мяч ярка выяўлена не хоча ісці ў вароты. Віншую «Нёман» з перамогай.